Naiste EKV pronks ja meeste EKV hõbe!

Eelmisel nädalal selgusid Eesti karikavõistluste esikolmikud nii naiste kui meeste seas. SK Tapa/TVSK naised mängisid HC Tabasaluga 3.-4. koha mängu ning SK Tapa/N.R. Energy mehed läksid esimeses voorus vastamisi Põlva Servitiga. Naised jätsid kodusaali karikavõistluste pronksi ning mehed saabusid pühapäeval Viljandist hõbemedaliga.

Reedene naiste karikavõistluste kohtumine osutus tõeliseks närvidemänguks. Mäng oli teisest poolajast ainult punkt-punktis. Olukorra tegi raskemaks asjaolu, et põhiväravavaht sai punase kaardi ning veidi aega hiljem sai teine väravavaht vigastada. Väravavahi kohale astus joonemängija Eleri Afanasjev, kes tegi vaatamata ootamatule lükkele, väga head tööd. SK Tapa naiskonna eestvedaja Marjette Müntser tõi 54. minutil tabloole 24:24 viiginumbrid, kuid kaks minutit enne lõppu sai Tabasalu jälle kahega peale. Lõpuminutitel visatud Marie-Johanna Kippari ja Müntseri väravad tegid seisuks siiski taas viigi 27:27 ja need jäid ka viimasteks skoorideks selles mängus. Mõlemal võistkonnal oli kasutada viis seitsme meetri viset ja tiimide esimesed kolm naist realiseerisid eksimatult, kuid HC Tabasalu Simona Koppel tegi vea, kui astus 7m joonele. Kuna kõik teised viskajad said värava kirja, siis oli asi otsustatud. SK Tapa/TVSK võitis HC Tabasalu/Audentest 32:31 ning on seega Eesti karikavõistluste pronksi omanik!

Laupäevasel mängul Põlva Servitiga tegi Tapa ajalugu, kui alistas Põlva Serviti seisuga 27:26. Meeskonna parimaks valitud Vahur Oolup mängust Põlvaga: “Meeskonna poolt super mäng! Alguses ei saanud me enda mängu käima, aga motivatsioon oli nii laes, et ei tahtnud kuidagi jalga sirgeks lasta. Naum oli tasemel ja selle tasavägise mängu suutsime lõpus oma poolele keerata. Suur tänu ka fännidele, kes hirmsat müra tegid! Olete parimad!! ” See võit tagas meestele koha finaali, kus astuti vastamisi Viljandi HC-ga.

Mäng Viljandiga nii sujuvalt ei läinud kui Servitiga ning lõpptulemus dablool näitas 19:29 Viljandi kasuks. Mängu parimaks valiti Ilja Kosmirak. Kapten Rail Ageni finaalmängust: “On kurvem tunne, kuid tegelikult peame poistega aru saama, millega me hakkama oleme saanud. Tundub, et see finaal oli meie jaoks tegelikult juba ära ja kogu energiavaru jäi Serviti mängu. Seda jaksu nii füüsiliselt kui vaimselt meie jaoks ilmselgelt finaaliks ei olnud ja seda oli platsilt näha. Viljandil õnnestus kõik, meil mitte midagi. Oleks tahtnud pakkuda fännidele ja käsipalli kogukonnale põnevamat lahingut, kuid seekord tuleb sellise reaalsusega leppida. Topeltajalugu oli ligidal, kuid kokkuvõtvalt saame kogu tiimiga väga rahul olla ka 2. koha üle. Ütlesin kuttidele ka, et meil veel pikk hooaeg ees ja see on ainult üks väike samm. Meie kõige suurem tänu läheb muidugi fännidele, kes alati meile toeks on!”